FACEBOOK
seznamka
EROTICKÁ
seznamka
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
inzerce
FLIRT
Kontakt
Facebook Login

ubytování Zvíkov

 

Ubytování Zvíkov můžete zkusit i na hradě se stejným názvem. Historie tohoto hradu je spojována s Přemyslovci. Hrad nejspíše založil Přemysl Otakar I. Mimo ubytování Zvíkov je Zvíkov také jedna z nejpřednějších staveb architektury.

Ubytování Zvíkov Přemyslovci

Václav I. zde rád pobýval. Po Přemyslovcích hrad získal Jindřich z Rožmberka. Za vlády Karla IV. zažil hrad nejvíce slávy. Před dostavěním Karlštejna sloužilo ubytování Zvíkov i jako úložiště pro královské klenoty.

Ubytování Zvíkov obléhání

Hrad Zvíkov byl také v 15. století obléhaný Tábory, ale nebyl tehdy dobyt. Jako královský hrad byl Zvíkov až do konce 16. století, poté byl prodaný pánům ze Švamberka. Páni ze Švamberka udělali na hradě dost renesančních úprav.

Ubytování Zvíkov pevnostní systém

Jeho pevnostní systém je velmi kvalitní a díky tomu i během třicetileté války hrad odolával útokům. Až poté se přistoupilo k velkým pracím na hradě, kdy byla opravena kaple, zachráněny gotické malby ale i přesto se v 19. století zničila Nová brána a kus paláce se sesunul. Roku 1880 byla tedy zahájena rekonstrukce paláce a hradeb. Původní části hradu mají narůžovělou barvu a jsou velmi lehce rozeznatelné. Hrad byl majetkem Schwarzenbergů do roku 1948.