FACEBOOK
seznamka
EROTICKÁ
seznamka
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
inzerce
FLIRT
Kontakt

Tonování autoskel Praha

Tonování autoskel Praha - Tónování oken - předpisy

Dopravní předpisy a podmínky schvalování silničních vozidel stanoví, že viditelnost z místa řidiče by měla být 180 stupňů. Aby to bylo možné, používají se boční zrcátka. Díky tomu i v dodávkách a kamionech bez zadních oken vidí řidič do prostoru za sebou. Zdálo by se, že toto ustanovení je pro téma článku irelevantní. Další pokyny však uvádějí, jaká úroveň průhlednosti oken je přijatelná, aby vůz mohl být oficiálně považován za schopný poskytovat řidiči určitý stupeň viditelnosti.

Tónování předních oken

Čelní sklo a přední boční okna mají poměrně silná omezení, pokud jde o tónování. Na to platí výše zmíněné pravidlo.

Čelní sklo nesmí propouštět méně než 75 % světla. světla, zatímco přední boční okna - méně než 70 procent. Některé modely aut mají továrně tónovaná čelní skla a čelní skla. Míru, do jaké omezují tok světla, lze nazvat kouřem. To je to, co znamenají výše uvedené hodnoty. To je těžké určit "od oka", takže pokud chcete zatmavit přední skla, musíte použít příslušný měřicí přístroj , který mají firmy zabývající se tímto typem úprav běžně k dispozici.

U moderních automobilů jsou uvnitř skla umístěny fólie s vlastnostmi blokujícími UV záření a vrstvy, které zvyšují tepelnou izolaci . V takových situacích tónování skel nedává smysl, snížení průhlednosti na zákonem stanovené hodnoty nezabrání oslňování slunce při jízdě a další efekty použití této úpravy se vůbec nezlepší. Než se tedy rozhodnete pro tónování čelních skel, vyhledejte si informace o technologiích používaných ve vašem voze.