FACEBOOK
seznamka
EROTICKÁ
seznamka
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
inzerce
FLIRT
Kontakt

Tónování autoskel

Tónování autoskel - Hlavní typy autoskel
Sklo, které je tvrzeno prvních asi tucet sekund po rozbití, kdy se rozbije na malé kousky, je neprůhledné. V praxi to znamenalo ujet několik desítek nebo dokonce několik set metrů bez ovládání řidičem. Tvrzené sklo je odolné proti ohybu, ale i malý ostrý kamínek ho dokáže rozbít.

Není těžké si představit důsledky takového případu v éře rychlých aut, vyvíjejících rychlost až 200 km/h. Proto bylo tvrzené sklo nahrazeno sklem vrstveným. Jedná se o tabule skládající se z několika, obvykle dvou, skleněných vrstev oddělených tenkou, pevnou a průhlednou fólií

Vrstvená (lepená) tabule se skládá z nejméně dvou vrstev skla, spojených jednou nebo více mezivrstvami vyrobenými ze syntetického materiálu. V tomto případě může být jedna nebo více skleněných vrstev zesíleno díky speciální úpravě. Používají se pouze jako čelní skla. Zadní, boční a zadní dveře jsou stále z tvrzeného skla.

Toto rozdělení je způsobeno bezpečnostními podmínkami. Laminované čelní sklo se při rozbití rozbije na malé či velké kusy, které se díky fólii slepí a zůstanou po celou dobu průhledné Na druhou stranu fólie mezi vrstvami skla dodává tabuli velmi vysokou odolnost proti nárazu a rozbití.

Zbývající okna nemusí být po rozbití průhledná, ale měla by usnadnit rychlý přístup do interiéru vozu, například při první pomoci. Některé automobilky používají vrstvená skla i na záď.

Výroba dvouvrstvého skla začíná tvorbou pravoúhlých skleněných tabulí. Poté se okraje opracují a celé tabule se umyjí. V případě potřeby se zhotoví keramický černý nebo šedý potisk. Je to pouze mřížka, která zakrývá to, co je pod sklem, a tečkované okraje poskytují plynulý přechod mezi tmavým okrajem skla a jeho světlou plochou.