FACEBOOK
seznamka
EROTICKÁ
seznamka
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
inzerce
FLIRT
Kontakt
Facebook Login

UV dezinfekce vzduchu

UV dezinfekce vzduchu - Antibakteriální lampa - UV dezinfekční mechanismus

UV lampy pro dezinfekci jsou určeny k udržení mikrobiologické čistoty v místnostech, kde je zvýšené riziko patogenů a kde je nutné zachovat sterilitu. Když je buňka vystavena UV-C záření, začíná proces chemické změny DNA a RNA, který brání buňce v reprodukci a zabraňuje reprodukčním organismům způsobovat onemocnění a škodlivé procesy. Je třeba připomenout, že hrozí únik mikrobů (způsobený nerovnoměrným působením světla) a riziko jejich rekonstrukce v případě příliš nízké dávky UV záření. Abyste měli jistotu, že germicidní UV lampa bude účinná, dodržujte doporučení výrobce týkající se způsobu a doby expozice.
Existují dva hlavní typy dezinfekčních UV lamp:

    Průtokové baktericidní lampy - nasávají vzduch, který proudí uzavřenou komorou, kde probíhá proces dezinfekce, a vrací se filtrovaný a dekontaminovaný. Je eliminováno šíření mikroorganismů v místnosti a lze vyčistit atmosféru od alergenů a pylu, pokud má zařízení vhodné filtry, např. HEPA. Tyto typy antibakteriálních lamp se používají v místnostech, kde je nutné udržovat vysokou sterilitu vzduchu.

    Přímá akce germicidní lampy - UV desinfekci s přímým působením UV-C záření je vhodný pro dezinfekci povrchů a předmětů. Záření inaktivuje mikroby a viry. Protože je škodlivá i pro člověka, nesmí se v místnosti během dezinfekce zdržovat personál a další osoby. Samostatným typem přímo působící UV lampy je UV vodní lampa, která funguje na podobném principu, je však instalována ve vodním systému a voda je průběžně při průtoku přístrojem dezinfikována. UV lampy pro dezinfekci vody se doporučují tam, kde má pitná voda nízké kvalitativní parametry.

Dezinfekce vzduchu

Více o nás na www.uv-spider.cz