Facebook Login

Půjčky

Půjčky? Vyjděte do příští výplaty

Každý si určitě někdy koupil věc, kterou v danou chvíli nepotřeboval. Problém nastává, když se toto stává pravidlem nebo se objeví neočekávaný výdaj a ke konci měsíce zjistíte, že nevyjdete s penězi.

Naučte se hospodařit s financemi a neobávejte se před výplatou otevřít peněženku nebo nahlédnout na bankovní účet. Poradíme vám, jak na to!

Rada č. 1 - Zjistěte, za co utrácíte

Marně si lámejte hlavu nad tím, kam mizí Vaše peníze? Zapište si večer každou vydanou korunu za uplynulý den, například pomocí aplikace nebo do knihy výdajů. Zjistíte, za co nejvíce utrácíte av jakém objemu.

Rada č. 2 - Sestavte si rozpočet

Už znáte své výdaje a nyní přistupte k vytvoření rozpočtu na následující měsíc. Poznamenejte si veškeré příjmy a výdaje, včetně jednorázových a pravidelných, jako je záloha na dovolenou, tábor pro děti nebo roční pojistka na byt. Tyto výdaje je nejlepší spočítat na měsíce. Výsledkem by vždy měly být příjmy vyšší než výdaje.

Rada č. 3 - Naučte se hospodařit

Možná jste rozpočtem přišli na to, že příjmy nepokrývají výdaje a proto máte před každou platbou hluboko do kapsy. Zkuste popřemýšlet a zapsat si, s jakými výdaji nepohnete, jaké můžete trochu snížit a jaké je možné zrušit úplně. Naučte se správně hospodařit. Pomůže Vám to dostat se z minusových čísel.

Rada č. 4 - Vytvořte si rezervu

Finanční jistotu potřebuje každý z nás. Peníze, které ušetříte, dejte stranou na úročený účet. Pro začátek si zkuste spořit alespoň 700 eur, které využijte pouze pro mimořádné výdaje. Jakmile splatíte všechny dluhy, vytvořte si rezervu ve výši až šesti násobku měsíčních výdajů.

Rada č. 5 - Nakupujte chytře

Velkým lákadlem jsou obchody plné zboží. Jak jim odolat? Doma si napište seznam a při nákupu se řiďte podle něj. Prohlížejte letáky, využijte sezónních slev a zeptejte se obchodníků na další možné slevy. V peněžence mějte vždy takovou hotovost, jakou budete skutečně potřebovat.

Maser
Muz
Sexy linda
Chlípná sestřička...
Iba solventný