Facebook Login

Fitnes Praha 8

Fitnes Praha 8 - Správné stravovací návyky jsou základem úspěchu ve fitness sportu.

Výživa představuje soubor biochemických a fyziologických pochodů látek, které organismus přijímá a využívá z vnějšího prostředí nezbytné k životu. Biologicky hodnotná výživa by měla pokrývat fyziologické potřeby člověka, úměrně k jeho potřebám vzhledem k věku, pohlaví a druhu vykonávané práce.
Zásady správné výživy jsou:

    Optimální příjem energie, udržení normální hmotnosti těla prostřednictvím kvalitativní vyváženosti stravy, která zajišťuje optimální podíl základních živin na tvorbu energie.
    Nízký příjem tuků, mají tvořit pod 30% energie, z rostlinných olejů a mořských produktů. Omezit třeba živočišné tuky s vysokým obsahem nasycených mastných kyselin a cholesterolem.
    Optimální příjem bílkovin, mají tvořit 10-20% energie, pod 50% živočišných a nad 50% rostlinných bílkovin, denní dávka se doporučuje 1 g / kg tělesné hmotnosti.
    Příjem komplexních sacharidů, mají tvořit 50- 60% energie, snížit podíl rafinovaného cukru pod 10% energie.
    Příjem vlákniny, zvýšit příjem rozpustné a nerozpustné vlákniny na 25- 35 g na den.
    Příjem mikronutrientů, zvýšit příjem ovoce a zeleniny, vitamínů A, C, E, beta karotenu, selenu, železa a vápníku.
    Příjem poživatin, snížení příjmu NaCl - sůl pod 5g / den, snížit příjem uzených a dlouhodobě pečených jídel, připravovaných dlouhou dobu při vysoké teplotě 170 až 180 stupňů Celsia.
    Dostatečný příjem tekutin, což představuje asi 2,5 až 3 l tekutin denně. Nejlépe ve formě pramenité vody, vyloučit slazené nápoje.
    Frekvence příjmu jídel má být rozdělena na 3-5-krát za den.

Katka
Tea1
MASÁŽ A SEXÍK.ČESKÉ BUDĚJOVICÍCE
Muz
Simona